АКТУАЛЬНО

[5]

Україна готова надати "зелений коридор" для евакуації військ з Придністров'я


Фото: mil.gov.ua
Молдовське військове відомство було офіційно повідомлене про те, що Українська сторона готова підготувати спеціальний коридор для виведення російських військ і озброєння
Україна готова надати "зелений коридор" для евакуації російських військ і озброєння, розміщеного в селі Кобасна у невизнаному Придністров'ї.
Про це домовилися міністри оборони України і Молдови Степан Полторак і Анатол Шалару на нараді глав військових відомств двох країн в Одесі, передає виданняhttp://m.nv.ua/ з посиланням на   Deschide.
Шалару заявив, що озброєння, розміщені на військових складах у селі Кобасна, становлять значну небезпеку як для жителів Молдови, так і для України, не кажучи вже про населення лівобережжя Дністра. У цьому контексті до кінця 2016 року буде розроблено детальний план з вивезення цього озброєння і виведення російських військ ОГРВ з території Молдови.
"Разом з українським колегою ми обговорили питання створення спеціального коридору для російських військових, які перебувають у придністровському регіоні, а також для боєприпасів, які знаходяться на зберіганні в селі Кобасна", - розповів він.
За його словами, молдавське військове відомство було офіційно повідомлене про те, що Українська сторона готова підготувати спеціальний коридор для виведення російських військ і озброєння.
"Ми домовилися про зустрічі військових експертів обох країн на території України для того, щоб обговорити ряд питань технічного характеру: виїзд відповідних конвоїв з Молдови та шляхи, якими вони увійдуть на територію України, а так само їхній подальший маршрут територією України", - зазначив Шалар.
Він також додав, що після завершення всіх експертиз і уточнень всіх питань сторони мають намір проінформувати офіс ОБСЄ по цій темі, оскільки зазначена місія повинна проходити під егідою ОБСЄ та ООН.
А до кінця року сторони планують провести ще одну офіційну зустріч для того, щоб завершити обговорення і визначитися з етапами, відповідно до яких буде проведена операція з вивезення озброєння і евакуації військ РФ з території Молдови.
"Далі ми маємо намір звернутися до міжнародних організацій, щоб вони вплинули на керівництво РФ і посприяли початку зазначеного процесу евакуації. З нашого боку для цього будуть надані всі види допомоги і шляхи для транспортування: наземний, повітряний, морський", - запевнив молдовський міністр.
Шалару також повідомив, що в даний час оперативне угруповання російських військ на території Молдови налічує 1200 військових.
Раніше повідомлялося, що в невизнаному Придністров'ї заявили про затримання "за шпигунство" шістьох громадян України, серед яких співробітник Державної прикордонної служби України.
_______
Загрузка...
Загрузка...
Україна готова надати "зелений коридор" для евакуації військ з Придністров'я Україна готова надати "зелений коридор" для евакуації військ з Придністров'я Reviewed by Mapiя Іваночко on 06:53 Rating: 5