Як нам жити далі з окупованим Донбасом, — публіцист
Донбас вже багато років знаходиться під впливом Росії. Схема про два типи України була запроваджена у 2004-му році російськими політтехнологами саме під час виборів Президента України, коли мешканцям Донбасу нав’язали цю конструкцію. Було маніпулювання ситуацією і вирвані із контексту слова Юлії Тимошенко про те, що Донбас мають огородити колючим дротом. Хоча нічого подібного вона взагалі не говорила. Або ж портрети Ющенка у нацистській формі.
Це означає, що на сьогоднішній момент, що за “мир будь-якою ціною” виступають лише 22% українців. На Донбасі за такий варіант у травні 2016-го виступали 29%. Це фактично співставний показник із загальним по Україні.
Більше того, якщо порівняти із жовтнем 15-го року на Донбасі за цей варіант виступало 59%. Фактично за півроку мешканці Донбасу, які межують з лінією фронту, менш ніж удвічі зменшили показник тих, хто виступає за примирення, за оголошення самопроголошених республік, за путінський план і подібне. І сьогодні ці цифри не відрізняються від загальних по Україні.
Тепер більшість опитаних мешканців Донбасу виступають за повернення окупованих територій до складу України без жодного особливого статусу. Тільки 17% з опитаних мешканців Донбасу виступають за те, щоб цим територіям був наданий особливий статус. Теж змінилося майже удвічі тільки за півроку.
Коли ми деокупуємо Донбас, найперше, що маємо зробити – це в жодному разі не допустити антиукраїнської пропаганди.
Чому так сталося із мешканцями Донбасу і чому вони настільки дивно повели себе? Бо вони легковажно поставились до того, як на їх територію зайшли чужі війська. Чому вони не відреагували як на небезпеку, коли до них прийшли чеченці? Бо доти вони більше як 10 років знаходилися під дією пропаганди, яку ще започаткувала Партія регіонів і російські політтехнологи.
Загрузка...
Загрузка...
Як нам жити далі з окупованим Донбасом, — публіцист
Reviewed by марія іваночко
on
07:32
Rating: