АКТУАЛЬНО

[5]

Новий закон про електроенергію узаконює мегакорупцію в енергетичні й сфері - Тимошенко


Закон №4493 «Про ринок електричної енергії України» запроваджує мегакорупцію на енергоринку, тому «Батьківщина» виступила проти урядового проекту. Як повідомив власний кореспондент UAinfo у Верховній Раді про це наголосила лідер фракції Юлія Тимошенко в процесі обговорення законопроекту і перед ухваленням рішення.
"Партія і фракція «Батьківщина» голосуватиме червоними кнопками і закликає не пропустити корупцію!" - звернулася вона до колег і подякувала тим народним депутатам, які не підтримали цей законопроект.
Тимошенко обурилася, що цей закон про нібито «ринок газу» пройшов голосами Опозиційного блоку: "Очевидно, що це клановий законопроект, який протягнули Порошенко разом з Яценюком і Гройсманом".
"Корупціонери всієї країни від електроенергетики 17 років пробивали цей закон і не могли пробити, оскільки президенти і прем'єри не були самогубцями!" - наголосила депутат і додала, що законопроектом "узаконюється не просто корупція, а мегакорупція в енергетичній сфері".
Тимошенко нагадала, що діючу нині в Україні "англійську" модель ринку електроенергії запровадили у 2000 році. Тоді змогли припинити в країні постійні «віяльні відключення», зупинити корупцію в енергетиці і розвал енергосистеми країни.
Існує чотири види енергії: гідро, атомна, теплова і відновлювальна, і усі вони мають різну вартість. До сьогодні, за словами Тимошенко, людям поставлялася енергія за середньою ціною, адже гідроенергія дешевша за теплову в десятки разів.
"Зараз ринок працює наступним чином: гідро, атомна, теплова за різними цінами "здаються" на оптовий енергоринок (так працює Великобританія). Потім відпрацьовується середня ціна і за нею енергія віддається в країну. Згодом накладається вартість транспортування і складається ціна, вона різна для всіх регіонів, але це - справедлива ціна на електроенергетику по всій країні, яка пропонується зараз", - пояснила політик.
Загрузка...
Тимошенко впевнена, що у разі ухвалення урядового проекту закону «Про ринок електричної енергії України» вартість електроенергії для людей суттєво збільшиться, адже дешеву гідроенергію купуватимуть корупційні клани, а найдорожча - теплова - буде поставлятися населенню.
Тож лідер фракції обурена тим, що зараз пропонується інша модель енергоринку і «дешеву гідроенергію отримуватимуть клани, які заплатили гроші», адже в людей не буде доступу до дешевої електроенергії.
Тимошенко також заявила, що не можна «декількома добрими речами в законопроекті про правильне приєднання до електромереж прикривати корупційну модель» і запропонувала «розділити все добре, що є в законі і не пов'язано з функціонуванням ринку, винести в окремі законопроекти».
Фракція «Батьківщина» голосувала проти ухвалення законопроекту № 4493 «Про ринок електричної енергії України».
Загрузка...
Новий закон про електроенергію узаконює мегакорупцію в енергетичні й сфері - Тимошенко Новий закон про електроенергію узаконює мегакорупцію в енергетичні й сфері - Тимошенко Reviewed by Mapiя Іваночко on 13:23 Rating: 5