АКТУАЛЬНО

[5]

"Якщо Україна не розвалиться зсередини, Путін буде змушений шукати інший вихід",- Збігнєв Бжезінські

На думку політолога, особливо небезпечний той факт, що Путін по натурі гравець.
Збігнєв Бжезинський. Фото: ipress.uaВідомий американський політолог Збігнєв Бжезінські дав інтерв'ю німецькому виданню "Шпігель", де дуже дохідливо пояснив німцям, що НАТО буде воювати, якщо Росія нападе на Прибалтику і чому Захід зобов'язаний захищати Україну, повідомляють Патріоти України. Інтерв'ю Бжезінського показує, що "яструбині позиції" посилюються і на Заході, і в Росії.
Шпігель: Пан Бжезінські, чи не здається Вам, що починається нова холодна війна між Заходом і Росією?
Бжезінські: Так вона вже давно розпочалася. На щастя, як і раніше варіант того, що з цього вийде справжня, «гаряча» війна малоймовірний.
Шпігель: Минулий раз холодна війна тривала 40 років — на цей раз нам очікувати приблизно того ж?
Бжезінські: Не думаю. Багато з чинників на цей раз зовсім інші. Якщо Україна зможе не розвалитися зсередини найближчим часом — вождь в Росії буде змушений шукати інші підходи. Дуже сподіваюся, що він достатньо розумний, щоб діяти у відповідності з ситуацією — краще пізно, ніж ніколи.
Шпігель: А він настільки розумний?
Бжезінські: Важко точно відповісти на Ваше запитання. У всякому разі точно можу сказати, що він внутрішньо хитрий, володіє шостим відчуттям, вміє відчувати ситуацію. З останніх його дій, я вже говорив, я не можу зрозуміти одного — жертвувати 40 мільйонами? Люди, які ніколи б не стали ворогами Росії при інших обставинах. Дуже ризикований крок.
Шпігель: Правильно для НАТО перекидати важке озброєння в східну Європу і Балтику?
Бжезінські: Не розумію. Зустрічне питання — Ви вважаєте правильним перекидати війська на територію незалежної держави після того, як значну частину цієї держави вдалося урвати для себе?
Шпігель: Ви маєте на увазі те, що Путін зробив в Україні?
Бжезінські: Запам'ятайте — Ви завжди повинні розглядати ситуацію з обох сторін. Я проти війни, але Ви повинні розуміти, що на кожну акцію повинна бути реакція. Більш того! Якщо це правило порушується — шанси на те, що буде війна, значно збільшуються.
Шпігель: Так, але хіба подібні дії Заходу не провокують російську пропаганду? Бжезінські: Я все ще не розумію Вас. Ми не маємо право перекидати війська в явно дружні країни, які бажають цього і є повноправними членами нашого блоку, і для яких настали часи, коли є реальна загроза?
Шпігель: Так, але тут питання в тому, чи не грає це наруку Путіну і його пропаганді? Бжезінські: Той же самий аргумент застосовувався у ситуації з Гітлером. У ситуації з його вторгненням у Судети та Австрію. Нагадати, чим це закінчилося?
Шпігель: Ви порівнюєте Гітлера і Путіна?
Бжезінські: Є аналогії та відмінності. Зокрема, Гітлер ніколи не прагнув розбагатіти особисто. Путін інший. А особливо небезпечний той факт, що Путін по натурі гравець.
Шпігель: Добре, припустимо, Путін нападе на Балтику. НАТО буде воювати?
Бжезінські: Дивне запитання. Само собою. Для цього НАТО, власне, і створено. Якщо ми всім розповімо, що з нами можна робити, що хочеш, толку вже точно не буде. Шпігель: згідно з опитуваннями у Німеччині більшість німців проти участі Німеччини в військових дій у разі загострення ситуації в Балтиці.
Бжезінські: А скільки відсотків німців хотіли б, щоб допомогли Німеччині у разі, якщо нападуть на Німеччину?
Шпігель: Ну само собою більшість.
Бжезінські: Ну так і я про те ж. Взагалі, подивіться на Литву — маленька країна заявляє, що вони будуть захищатися всіма своїми можливостями. Крапка. Це повинно бути соромно Вам, німцям. Хоча насправді я впевнений, що німці «у разі випадку» змінять свою думку і все ж будуть битися.
Шпігель: У недавньому минулому ми дізналися, що NSA (National Security Agency) розповідало нам, м'яко кажучи, не всю правду. Що скажете? Бжезінські: Я, як колишній начальник цієї організації, не відчуваю права говорити на цю тему в подробицях, вибачте.
"Якщо Україна не розвалиться зсередини, Путін буде змушений шукати інший вихід",- Збігнєв Бжезінські "Якщо Україна не розвалиться зсередини, Путін буде змушений шукати інший вихід",- Збігнєв Бжезінські Reviewed by Mapiя Іваночко on 09:04 Rating: 5