АКТУАЛЬНО

[5]

Скоро настане кінець «Третьому Риму» – Москві, – Філарет


Українська православна церква Київського патріархату невдовзі буде визнана автокефальною, а Російська православна церква опинилася у розколі відносно всього православ’я, – патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет звернувся до волинян.
Про це йшлося під час візиту патріарха Філарета до Луцька 19 червня.
На майдані перед Свято-Троїцьким кафедральним собором очільника Української православної церкви Київського патріархату зустрічали представники обласної та міської влади, а також сотні православних вірян.
Патріарх привітав вірян зі святом Святої Трійці та побажав, аби благодать Святого Духу, яка зійшла на святих апостолів, зберігалася у наших серцях та зміцнювала нас. Він наголосив, що українці хочуть мати одну православну церкву і вже на обрії гряде визнання автокефальної церкви в Україні. Це, мовляв, звершили не люди, а Господь, пославши Україні випробування – війну, зло та агресію. На фоні війни, зі слів патріарха, виявили себе правда та неправда: раніше московські священики та єпископи говорили, що вони – за соборну Україну, але ці слова були пустими. Коли прийшов час випробувань вони почали казати, що не можуть допомагати українській армії. Філарет нагадав, що під час нагородження живих та полеглих героїв очільники УПЦ Московського патріархату демонстративно сиділи, а голова цієї церкви згодом пояснив, що «не може вшановувати вбивць наших братів». Тому Господь виявив цю неправду.
Патріарх зауважив, що у великому соборі православної церкви на Криті візьмуть участь 10 церков, а 4 не братимуть участі у соборі (Російська, Антіохійська, Болгарська та Грузинська). Ще у січні цього року всі церкви погодилися зі скликанням собору та визначили документи, які повинні бути прийняті, а Російська церква додатково їх затвердила архієрейським собором. Попри це, Москва відмовилася від участі в соборі, попередньо підбуривши Болгарську та Антіохійську церкви. Таким чином, зі слів патріарха, Російська церква опинилася в розколі відносно всього православ’я.
«Нас називали розкольниками, а тепер вони самі стали розкольниками. Бачите, як Господь виводить усіх на правильну дорогу, виявляє, де правда, а де неправда? Понад 20 років нас звинувачували, що ми неканонічні, не благодатні, розкольники, що у нас всі таїнства недійсні, а тепер, коли вони в розколі, їхні таїнства дійсні? Нехай вони дадуть відповідь на це питання», – зазначив Філарет.
З його слів, УПЦ КП буде визнана автокефальною церквою, а тоді, коли церкву визнає Константинопольський патріарх та ніші церкви, це буде кінцем «третього Риму» – Москви.
Джерело
Скоро настане кінець «Третьому Риму» – Москві, – Філарет Скоро настане кінець «Третьому Риму» – Москві, – Філарет Reviewed by Mapiя Іваночко on 12:06 Rating: 5