АКТУАЛЬНО

[5]

Поразка Путіна в Німеччині


Німеччина оновила редакцію Білої книги, керівництва із політики національної безпеки країни, наголошує в своєму блозі на "Новому часі" політтехнолог Тарас Березовець. "Росія більше не партнер, а суперник", – тепер вказано в документі.
Варто зазначити, що Німеччина – одна з найконсервативніших країн в Європі та світі. Будь-які зміни зовнішньої політики тут відбуваються дуже повільно. Німеччина якнайкраще відповідає прислів'ю: десять разів мір, а раз утни. Німці педантичні у відносинах з усіма державами. Щоб змусити їх змінити свою доктрину з точністю до навпаки, перевести країну з когорти партнерів у розряд суперників, потрібно, напевно, дійсно бути Володимиром Путіним.
Таке рішення було прийняте через два роки після початку війни в Україні та під впливом створених самою Росією обставин. Спочатку німецький бізнес і еліти були налаштовані проросійськи. Німці пройшли свій період покаяння і стали надійними союзниками РФ ще за часів Бориса Єльцина. З приходом Путіна їх партнерство лише посилилося.
Але Росія змусила Німеччину змінити зовнішню політику, спочатку спрямовану на співпрацю з Москвою. Зміна вектора політики Кремля практично не залишила німецькій канцлерці Ангелі Меркель вибору. При цьому потрібно чітко розуміти, що німецький бізнес до останнього залишався серйозним лобістом відновлення відносин з РФ. Більш того, він і сьогодні просуває ідею відновлення статус-кво у відносинах з Москвою.
Співпраця з німцями критично важлива для російської економіки, наприклад, в енергетичній і транспортній галузях. Значною мірою видобуток газу в Росії залежить від співпраці з німецькими компаніями. Наприклад, компанія Siemens по суті є безальтернативним виробником газових електротурбін – тих самих, за допомогою яких Путін сподівався створити власну енергетику в Криму. Сьогодні росіяни зіштовхнулися з тим, що без німецьких технологій їм не вдається запустити Сімферопольську і Севастопольську ТЕС.
До того ж такий крок офіційного Берліна міг стати наслідком тривалого тиску німецької розвідки. Особливість БНД (Федеральної розвідувальної служби Німеччини) в тісному зв'язку з американцями, на відміну від німецького бізнесу, орієнтованого на Росію. БНД свого часу підготували для Меркель сенсаційну доповідь про роботу російських спецслужб в справі дівчинки Лізи. Можливо, це стало останньою краплею для німецького канцлера.
Рішення Німеччини про визнання РФ суперником вплине і на Францію, що залишається форпостом російської політики в Європі. Французам також доведеться скорегувати свою політику.
Наслідки зміни доктрини німців будуть тривалими і довготривалими, і вони дуже вигідні для України. А відповідальність за це цілком і повністю лежить на Путіні і російських спецслужбах.
Росія не на це очікувала. Можна сказати, що це поразка Путіна. Він завжди пишався вільним знанням німецької мови й особливими відносинами з Німеччиною, встановленими ще за Герхарда Шредера. Поразка на німецькому напрямку, на відміну від американського чи французького, набагато чутливіша для нього. Він уражений. А коли він уражений, Путін діє агресивніше. В цьому випадку мова йде про пропаганду і роботу спецслужб в Німеччині.
 http://uainfo.org
Поразка Путіна в Німеччині Поразка Путіна в Німеччині Reviewed by Mapiя Іваночко on 21:38 Rating: 5