Прикмети і традиції в день Святої Варвари
У церкві 17 грудня вшановується Свята Варвара, яка, згідно з історичними відомостями, жила приблизно в кінці III століття. Переказ свідчить, що Варвара народилася у Фінікії і виховувалася в родині язичника Діоскора. Оскільки з дитинства вона відрізнялася красою, батько замкнув її у вежі, щоб приховати від інших людей. – повідомляєКорупція.Інфо
17 грудня селяни зазвичай вирушали вранці в церкву для того, щоб помолитися святій Варварі про здоров’я і благополуччя. Вірили, що свята допоможе уникнути смерті без покаяння, яка вважається найстрашнішим покаранням у християн. Крім того, Варвара була також заступницею всіх жінок, які чекали дітей або просто просили про здоров’я своїх дітей. Саме тому, в народі день Варвари часто називали Бабиним святом.
Люди говорили про те, що з 17 грудня день стає довшим. Насправді, ці прикмети не зовсім вірні – суть в тому, що сніг відбивав світло, а тому, світлий час доби трохи продовжувалася. З цієї причини жінки намагалися побільше шити і прясти.
Без особливої необхідності в цей час з будинку не виходили, оскільки можна було заблукати і замерзнути – такі були прикмети, популярні в народі.
Народні прикмети на 17 грудня
Мороз вдарив – погода буде такою ж в найближчі дні
Зоряне небо на Варвару віщує швидкі морози, а тьмяне небо – відлига
Якщо дим з труби 17 грудня вгору піднімається, то холоди протримаються тривалий час, і навпаки
Захід забарвлений в червоний колір – буде ясна погода
Якщо на вулиці тепло – буде багатий урожай льону
Ясна зоряне небо 17 грудня – чекай похолодання.
Загрузка...
Загрузка...
Прикмети і традиції в день Святої Варвари
Reviewed by точка зору
on
14:03
Rating: