АКТУАЛЬНО

[5]

Айвазовська: Військове вирішення конфлікту в Донбасі загрожує Україні втратою суверенітету

Уникнути катастрофи можна і потрібно дипломатичним шляхом.

Ціною можливого військового вирішення конфлікту в Донбасі буде повна втрата суверенітету України, передає Ukr.Media.
Про це заявила представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ольга Айвазовська.
"Ми порівняно з Російською Федерацією маємо неспівмірні бойові здібності, навіть при умові внутрішньої військової реформи. Тому ціною військового вирішення конфлікту може бути втрата повного суверенітету України. Сьогодні Україна не здатна протистояти військово Російської Федерації самостійно", - заявила Айвазовська.
Україна не може відмовитися від Мінського процесу врегулювання ситуації в Донбасі, впевнена експерт. При цьому ми повинні використовувати й інші міжнародні майданчики для досягнення миру на сході країни.
Окремо представник України в політичній підгрупі ТКГ зазначила, що міжнародна практика свідчить: конфлікти мирним шляхом вирішуються повільніше, ніж військовим.
"Якщо ми приймаємо, що ми готові йти в наступ, що наша військова чисельність в п'ять разів більше, ніж з боку країни-агресора і з боку тих двох армійських корпусів, які створені на території ОРДЛО, це величезна кількість, це понад 30 тисяч військових за фактом, рекрутованих і підготовлених з боку Російської Федерації, тоді ми повинні йти в наступ, але бути готові, в тому числі до реакції Російської Федерації, яка призведе до тисяч жертв", - попередила Айвазовська.
За її словами, Росія може піти на масштабне використання авіації.
"Ми знаємо, на що здатна Росія. Принаймні, в Чечні, коли за одну ніч було розбомблено Грозний, коли загиблих було 30 тисяч мирного населення. Якщо ми готові на цей трек, то ми всі разом повинні як суспільство, як політики, як медіа прийняти цю відповідь і використовувати його для того, щоб підготувати громадську думку. Якщо ні, то від Мінська ми відмовитися сьогодні не можемо. Але це не означає, що Мінськ повинен бути єдиним майданчиком для реалізації завдань в частині подолання цього конфлікту і покарання Російської Федерації як країни-агресора", - впевнена Айвазовська.
Нагадаємо, 29 листопада, за підсумками зустрічі в Мінську, глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що угоди про виведення російських військ з окупованої території Донбасу немає. Україна наполягає на введенні збройної міжнародної поліцейської місії.
_______
Загрузка...
Загрузка...
Айвазовська: Військове вирішення конфлікту в Донбасі загрожує Україні втратою суверенітету  Айвазовська: Військове вирішення конфлікту в Донбасі загрожує Україні втратою суверенітету Reviewed by Роман Іваночко on 07:39 Rating: 5