АКТУАЛЬНО

[5]

В 2017 РОЦІ ПОДАТКИ І ШТРАФИ ЗРОСТУТЬ ВДВІЧІ (ПЕРЕЛІК)

Роботодавцям доведеться платить більше за порушення трудового законодавства, крім того, значно зросте податок на нерухомість . Сообщает http://newsnet.hostenko.com
В Україні вже через декілька місяців мінімальну зарплату планують підняти в два рази – українці зароблятимуть від 3200 гривень. Разом з цим, як відзначають експерти, зростуть і відрахування з зарплат до Пенсійного фонду. Рішення Кабміну про зростання мінімалки вплине навіть на тих, чий дохід від мінімальної зарплати не залежить – зростуть штрафи, судові збори і податок на нерухомість. Наші експерти з’ясували, чому і за що українцям доведеться платить більше.
Платить більше доведеться за “зайву” нерухомість і судові тяжби
Щорічно українцям, які володіють нерухомістю загальною площею понад встановленої норми (норми визначає місцева влада), доводиться сплачує податок за кожен “зайвий” квадрат. Місцеві ради мають право самостійно визначити відсоткову ставку податку (від 0 до 3% від мінімальної зарплати) і площа нерухомості, яка не оподатковується (від 60 квадратних метрів за квартиру, от 120 – за будинок, і ось 180 квадратних метрів за сумарну площу будинку та квартири).
Наприклад, Київрада прийняла рішення за кожен “зайвий” квадратний метр збирати 1% від мінімальної зарплати. Киянину, який володіє двома квартирами загальною площею 140 квадратних метрів, доведеться заплатити податок за 80 квадратів (норма для квартир у столиці – 60 квадратних метрів). При цьому варто враховувати, що відсоток від мінімальної зарплати береться за минулий рік. Так, у наступному році за 80 квадратів доведеться заплатити 1280 гривень, а після зростання мінімальної зарплати в два рази за цю ж площу доведеться віддати 2560 гривень.
До речі, за 80 зайвих квадратів у Сумах після зростання мінімалки доведеться заплатить 5160 гривень (місцева влада встановила податок у розмірі 2% від мінімальної зарплати).
Зазначимо, згідно із законом, житловою площею вважаються:
• Житловий будинок
• Прибудова до будинку
• Квартира
• Кімната в комуналці
• Будинок на дачі
• За яку нерухомість можна не платити
За нерухомість у зоні відчуження, гуртожитки, аварійне житло платити податок не доведеться. До того ж, за законом не оподатковується майно сиріт та самотніх матерів, які виховують дитину-інваліда. Не потрібно сплачувати податок з дитячих садиков, комунальних будівель, храмів.
У Фіскальній службі заявляють, податок на нерухомість існує у всіх країнах Європи. “У всіх країнах Європи і більшості країн світу цей податок існує і його сплачують громадяни. В Україні він сплачується в місцевий бюджет (тобто бюджет, де проживають громадяни, які володіють нерухомістю). У зв’язку з децентралізацією, реформою місцевого самоврядування, органам місцевого самоврядування надано більше повноважень”, – цитує прес-служба податкової начальник відділу Департаменту податків та зборів з фізичних осіб ГФС Юрія Тимощука
Вже з 1 січня 2017-го в два рази зростуть і судові збори. За подання до суду позовної заяви майнового характеру доведеться заплатити не менше 1280 гривень (на даний момент 580 гривень), стільки ж доведеться заплатити за розірвання шлюбу. Заява про видачу судового наказу обійдеться юрособам у 1600 гривень (на даний момент 725 гривень), а звичайним українцям – 640 гривень (цей час 290 гривень).
А от чиновникам підвищення “мінімалки” на руку. Так, якщо зараз кримінальна відповідальність за неправильно заповнену електронну декларацію настає тільки в тому разі, якщо відомості відрізняються від достовірних на суму понад 362 тисяч гривень, то після зростання мінімальної зарплати “помилитися” можна буде на 800 тисяч гривень.
Штрафи зростуть, але не всі
“Більшість штрафів розраховують не від мінімальної заробітної плати. Зокрема, всі штрафи, визначені у Кодексі України про адміністративні правопорушення та в Кримінальному кодексі, визначаються як певна кількість неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 гривень)”, – розповідає керівник практики Вирішення споров і JUSCUTUM Антон Куц.
Платити доведеться більше роботодавцям, які порушують Трудове законодавство. Якщо зараз за кожного неоформленого співробітника штраф у розмірі 43,5 тисяч гривень (30 мінімальних зарплат), після зростання мінімалки за це ж правопорушення доведеться заплатити 96 тисяч гривень. Такий же штраф в тому випадку, якщо працівник оформлений на половину ставки, а фактично працює повний робочий день.
Якщо роботодавець додатково не оплачує роботу в нічний час та на вихідних – доведеться заплатити штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат – 32 тисячі гривень (на даний момент 14,5 тисячі). Якщо зарплату затримали, підприємець повинен буде заплатити штраф у розмірі 9,6 тисяч гривень (зараз – 4350 гривень).
Як зазначає Антон Куц, мінімалка має значення при віднесення правопорушення до категорії злочину. Наприклад, крадіжка є злочином, якщо вартість вкраденого перевищує 10% від мінімалки. Зараз це 145 гривень, якщо мінімалка буде 3200 – це буде 320 гривень.
“Зараз використання неліцензійного програмного забезпечення вважається злочином, якщо вартість неліцензійного перевищує 14,5 тысячм гривень, після змін – 32 тисячі. Таких прикладів багато”, – пояснює адвокат.
Нагадаємо, минулого тижня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв, що мінімальна зарплата в Україні у 2017 році зросте вдвічі – до 3200 гривень. Прем’єр підкреслив, що така сума випливає з підрахунків по споживчому кошику. Також міністр соціальної політики Андрій Рева уточнив, що це рішення передбачалося Планом пріоритетних дій уряду на 2016 рік. Крім того, Рева запевнив, що мінімальна зарплата в Україні тепер буде рости швидше прожиткового мінімуму.

_______
Загрузка...
Загрузка...
В 2017 РОЦІ ПОДАТКИ І ШТРАФИ ЗРОСТУТЬ ВДВІЧІ (ПЕРЕЛІК) В 2017 РОЦІ ПОДАТКИ І ШТРАФИ ЗРОСТУТЬ ВДВІЧІ (ПЕРЕЛІК) Reviewed by Роман Іваночко on 19:21 Rating: 5