АКТУАЛЬНО

[5]

Подароване житло і податки. Роз’яснення експертів


В разі укладення договору дарування майна, воно передається новому власнику безоплатно. Однак він зобов'язаний заплатити податки за отриманий подарунок, розповідає From-ua.
Розмір податку визначається 174 статтею Податкового кодексу і залежить від ступеня споріднення між дарувальником і одержувачем.
Податок на дарування не оплачується в таких випадках:
- Якщо дарувальник і отримувач знаходяться в першого ступеня споріднення - до неї належать батьки, чоловік і жінка, діти (в тому числі усиновлені);
- Якщо одержувач є інвалідом першої групи, або має статус дитини-інваліда, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.
Якщо дарувальник і отримувач не перебувають в першого ступеня споріднення (наприклад, при даруванні майна онукам) або не є родичами, одержувач дарунка (особа, яка отримує те що іншій юридичній особі успадковане майно в якості подарунку) після закінчення звітного періоду зобов'язаний заплатити податок у розмірі 5% від оціночної вартості подарунка.
Якщо дарувальник або одержувач є нерезидентами України, то незалежно від ступеня споріднення, податок сплачується за ставкою 15% (якщо вартість подарунка не перевищує 10 мінімальних заробітних плат) або 17% (якщо вартість подарунка вище 10 мінімальних зарплат).

Крім того, всі отримали нерухомість в подарунок, незалежно від ступеня споріднення з дарувальником, при оформленні угоди повинні заплатити Державне мито - 1% від вартості отриманого майна.
Податок на дарування одержувач оплачує на підставі повідомлення, надісланого йому податковим органом. Про факт укладення договору дарування податковим органам повідомляє нотаріус, який реєструює документ. Оплатити податок необхідно протягом трьох місяців з дня вручення повідомлення.
Загрузка...
Загрузка...
Подароване житло і податки. Роз’яснення експертів Подароване житло і податки. Роз’яснення експертів Reviewed by Mapiя Іваночко on 19:18 Rating: 5