ID-картка замість паспорта: що про українців знатиме держава?

Для видачі нових ідентифікаційних документів використовуватиметься система, яка нині обслуговує створення закордонних паспортів, сказав він. Планується видавати їх у Центрах надання адміністративних послуг, однак перший рік картки можна буде отримати і в органах ДМС, які нині видають паспорти.
«Голови державних адміністрацій вже виділяють кошти на побудову системи зв’язку, ми вже готуємо специфікацію обладнання та найближчим часом їм надаємо. Думаю, з першого січня деяка кількість ЦНАПів (Центрів надання адміністративних послуг – ред.) запрацює за новою системою», – зауважив Максим Соколюк. "Ми не міняємо лише паперовий паспорт на пластик. Пластик сам по собі не є «живий», він працює, коли є електронні сервіси. Тому на паспорті передбачений чіп, передбачений електронний цифровий підпис"
Цифровий підпис – технологія дуже вузького спрямування, якою переважна більшість українців не користується, вважає аналітик Сергій Рачинський. Тому, на його думку, нововведення життя співгромадянам не спростить, а тільки ускладнить. «В Англії, щоб, наприклад, відкрити рахунок у банку не потрібен фактично ніякий документ про посвідчення особи. Головним документом, що підтверджує вашу особу, є ваші рахунки з того місця, де ви живете – за воду, за тепло, за електрику. Таким чином ви підтверджуєте банку, по-перше, що ви – це ви, по-друге, що ви здатні платити. Якби я запропонував англійському банку замість цього всього свій цифровий підпис, вони би просто подивились на мене квадратними очима і сказали: а навіщо нам це потрібно?», – каже аналітик. За словами Рачинського, біометрична ID-картка спричинить хіба створення додаткової служби, на яку виділятимуться кошти платників податків, та появу тіньового ринку підробок.Водночас, ID-картки з електронним підписом діють в Естонії і Грузії. У 2012 році Верховна Рада ухвалила закон про єдиний державний демографічний реєстр, який передбачає зберігання, зокрема, цифрових зразка підпису та образу обличчя особи, інформації про членів її родини та видачу приватизаційних паперів.Після протестів правозахисників влада пішла на поступки, зокрема, як зазначив Радіо Свобода експерт Центру політико-правових реформВіктор Тимощук, відбитки пальців людини можуть зберігатися в реєстрі тільки на той період, поки виготовлятиметься її біометричний паспорт. Запровадження біометричних паспортів – один із елементів плану спрощення візового режиму з Європейським союзом. Єврокомісія має намір до 15 грудня оцінити виконання Україною відповідного Плану дій.
Максим Соко
ID-картка замість паспорта: що про українців знатиме держава?
Reviewed by марія іваночко
on
08:17
Rating:
