АКТУАЛЬНО

[5]

Вперше в Україні суми в платіжках зрівнялися з доходами наших громадян


Вперше в Україні суми в платіжках зрівнялися з доходами наших громадян спостережень за спроможністю українців платити за житлово-комунальні послуги суми в платіжках зрівнялися з доходами громадян. Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко, повідомляють Патріоти України. пише http://www.zvistka.net
Він нагадав, що протягом попередніх років українці дисципліновано платили за спожиті послуги ЖКГ. «Маю побоювання, що в цьому році рівень платежів упаде і зросте заборгованість, тому що вперше в історіх спостережень суми в платіжках за житлово-комунальні послуги зрівнялися з доходами українців. Якщо в 2015 році середня пенсія в Україні становила 1700 гривень, а зараз людина отримує місячну платіжку за опалення на1500-2000 гривень, то зрозуміло, що частина людей постане перед вибором – платити чи їсти. Відповідь тут однозначна. Мій прогноз такий: заборгованість зросте. Оскільки квитанції зараз окремі по кожній послузі, то люди будуть платити певні суми за холодну воду, наприклад, утримання будинків, а щось ропускатимуть через неспроможність заплатити. Будуть відкладати платежі на наступний період чи до літа, коли не треба платити за опалення», – пояснив О.Сергієнко.
У той же час, заборгованість по оплаті за житлово-комунальні послуги стане проблемою і для комунальних підприємств, які «будуть втрачати обігові кошти». «Через це вони будуть змушені економити, недогрівати, недокачувати, недоприбирати. Якість комунальних послуг впаде», – прогнозує експерт.
Сергієнко нагадав, що затримка з оплатою житлово-комунальних послуг на 2-3 місяці не є підставою для початку судового процесу. «Стягнення заборгованості – судовий процес. А наші суди й так завалені справами, бо ж багато суддів звільнилися, зросло навантаження і я не думаю, що судові тяганини стануть для комунальників ефективним виходом», – вважає експерт.
На думку О.Сергієнка, уряд припустився помилки, коли пішов на різке підвищення вартості газу, що потягнуло за собою інші подорожчання. «Ця вартість може й адекватна європейським стандартам, але доходи українського населення не адекватні. Тому всі посилання на Європейські стандарти – це просто спекуляція та профанація», – підкреслив експерт.
_______
Загрузка...
Загрузка...
Вперше в Україні суми в платіжках зрівнялися з доходами наших громадян Вперше в Україні суми в платіжках зрівнялися з доходами наших громадян Reviewed by Mapiя Іваночко on 17:33 Rating: 5