АКТУАЛЬНО

[5]

В Раде приняли новый ШОКИРУЮЩИЙ закон ,,,СРОЧНО ПРОЧТИТЕ!!!


У парламенті повернули на повторне перше читання закон про кіберзлочинність, передає Корупція.Інфо.
На нього мало хто звернув увагу, проте якщо за нього проголосують депутати, то спецслужби зможуть безперешкодно, тільки за одною підозрою в загрозі нацбезпеці або тероризмі, блокувати інтернет-сайти, втручатися в електронні реєстри, встановлювати у підозрюваних негласне відео і аудіоспостереження прямо вдома, ритися в їх електронній пошті. Прихильники закону запевняють, що нам такий документ потрібен в умовах війни. Противники застерігають – це порушує наші права.
Дозволять розкривати пошту
Згідно із законопроектом, повноваження СБУ можуть серйозно розширити. Зокрема, спецслужбі хочуть надати доступ до даних електронних реєстрів, баз даних – під приводом боротьби з хакерами. Також спецслужби зможуть дотягнутися до серверів провайдерів і навіть до навчальних і бібліотечних фондів. Якщо ж в ході перевірки спецслужба виявить якусь загрозу національній безпеці або запідозрить в тероризмі, то доступ до сайту та реєстрів може бути заблокований, а особисті речі фігурантів і зовсім можуть вилучити на час розслідування. Причому блокувати сайти зможуть навіть без рішення суду. А інтернет-компанії змусять відкривати дані про своїх абонентів.
Також автори законопроекту хочуть узаконити і негласний доступ спецслужб до житла підозрюваного, дозволити проводити відеоспостереженняв його житло або офіс, а також ритися в його електронній пошті і листуванні.
Для таких повноважень – не час
В СБУ від коментарів поки утримуються, а в Раді єдиної думки немає, причому навіть в комітеті, який і розробляв законопроект. «Важливо зрозуміти, наскільки захищені сьогодні від кіберзлочинців бази і реєстри Міністерства юстиції, адже ні для кого не секрет, як відбуваються рейдерські захоплення – просто вносяться зміни до реєстрів. Зараз йде процес заповнення електронних декларацій чиновниками і депутатами, які також будуть зберігатися в базі, є ризик, що можуть втрутитися кіберзлочинці », – розповів член комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Ігор Мосійчук.
Втім, заступник голови комітету Віталій Купрій вважає, що проект занадто спірний. «Прийняття закону дозволить СБУ впливати на контент сайту. Поки рано давати такі повноваження, оскільки довіру до спецслужби і так підірвано. Є побоювання, що в результаті це може перетворитися в полювання на відьом », – говорить він.
Громадські працівники і експерти і зовсім в жаху від перспектив, які вимальовуються. За словами голови ради асоціації «Телекомунікаційна палата України» Тетяни Попової, законопроект порушує базові конституційні права громадян. «По-перше, він безпідставно розширює повноваження СБУ. По-друге, в проекті є норма, за якою Національна комісія з регулювання зв’язку та інформатизації буде вирішувати, який із сайтів заблокувати. Це в корені неправильно, будь-яке блокування можливе лише за рішенням суду », – вважає Тетяна Попова.
За її словами, загрозою національній безпеці можуть порахувати, навіть якщо людина переглядає зі свого комп’ютера сайти інтимного характеру.
«Будь-кого можуть звинуватити в чому завгодно»
Юристи кажуть, що аналогічний закон вже був прийнятий. «У нас вже внесені зміни до Кримінально-процесуального кодексу – був встановлений судовий контроль. Дозвіл суду на запит даних можна і зараз отримати протягом доби і спецслужбам дадуть необхідний доступ. Але зараз все ведеться до того, щоб ніхто не міг контролювати спецслужби », – каже нам юрист Ростислав Кравець.
«Це називається тоталітаризацію влади, – додає політолог Андрій Золотарьов. – Людям це може відгукнутися тим, що після того, як спецслужби отримають такі повноваження, будь-якого неугодного людини можуть без розбору звинуватити в чому завгодно. А це вже загроза демократії ».
Джерело:
Загрузка...
/center>
Загрузка...
В Раде приняли новый ШОКИРУЮЩИЙ закон ,,,СРОЧНО ПРОЧТИТЕ!!! В Раде приняли новый ШОКИРУЮЩИЙ закон ,,,СРОЧНО ПРОЧТИТЕ!!! Reviewed by Mapiя Іваночко on 22:35 Rating: 5