АКТУАЛЬНО

[5]

Сьогоднішній вибух у Луганську - це серйозний сигнал для України

Мені б хотілося вірити у партизан на окупованій території. Але реальність, думаю, інша. Призначені Москвою керівники окупованих територій є маленькими царьками (не плутати з іншим "лідером" терористів Царьовим) на захоплених землях України. Яких охороняють елітні загони російських спецслужб. Ви бачили кортеж, у якому пересувався Плотницький і Захарченко по Луганську й Донецьку?
Подивіться, в Youtube все є. Уявити собі, що якісь відчайдухи, із словами: "Слава Україні!" й "Смерть ворогам!" "розвели" цілодобову охорону російських спецслужб і замінували броньований джип одного з ватажків бойовиків, звісно, можна. Красива й героїчна версія, але залишимо її для художнього кіно. Там такий епізод може вписатись у сценарій. А от інший сценарій виглядає значно реалістичнішим. Про ймовірність зачистки Москвою нинішніх лідерів бойовиків, включно з Плотницьким й Захарченком, говорили багато. Зокрема, й експерти з Росії, які сумнівались, що ватажкам бойовиків світить трикімнатна квартира на Кутузовському проспекті й спокійна пенсія після війни на Донбасі - за прикладом Бабрака Кармаля, якого Радянський Союз спочатку привіз у своєму БТРі в Афганістан й призначив бути "президентом", а потім "евакуював" звідти. Лідерам бойовиків варто було б звернути увагу, що вже іншого, призначеного Москвою маріонеткового лідера - Наджибуллу не стали рятувати й вивозити. Його стратили, а потім ще й повісили у Кабулі. Хай перечитають біографію московського ставленика, це повчально.
Показовий підрив Плотницького, який перебував під цілодобовою охороною і захистом Кремля, може свідчити не лише про "зачистку" лідерів бойовиків. А й про підготовку до ескалації й загострення ситуації на Донбасі й організацію зриву будь-яких розмов про мирний процес. Навіть - у "тліючому" мінському форматі. Між іншим, про підготовку Росії до активізації бойових дій на сході України останнім часом інформували різні джерела - зокрема, й ті, які аналізують супутникові данні про збільшення кількості важкої техніки й живої сили на окупованих територіях. Така інформація активно курсувала останніми днями й у європейській пресі - зокрема, про підготовку РФ до масштабних бойових дій нещодавно писала польська "Газета виборча".
І ще один штрих до замаху на Плотницького: це сталося саме в день відкриття Олімпіади в Ріо де Жанейро. Синхронно з оголошенням "олімпійського" перемир'я. Той, хто санкціонував цей вибух, явно полюбляє різні символічні жести, дати, різноманітні знаки й, практично, не зашифровані послання світу. Він повідомляє відкритим текстом про те, що й надалі буде робити те, що вважає за потрібне.
Думаю, що вибух у Луганську - це ще й серйозний сигнал для України: війна на сході не закінчилася, треба готуватися до можливих "несподіванок", та її ймовірного загострення. А що ж лідери бойовиків? А нічого. Україна ж їм не може надати державну охорону. На час судового процесу. Це їхній шлях, який вони свідомо обрали.
Сьогоднішній вибух у Луганську - це серйозний сигнал для України Сьогоднішній вибух у Луганську - це серйозний сигнал для України Reviewed by Роман Іваночко on 22:07 Rating: 5